БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тепиќ ги тужи Брнабиќ и Кризниот штаб, кој според неа не постои

Потпретседателката на опозициската Партија за слобода и правда (ССП) Мариника Тепиќ изјави дека поднела кривична тужба против премиерката Ана Брнабиќ и членовите на Кризниот штаб за справување со епидемијата на Ковид-19.

Back to top button
Close
Close