КултураКултура.Портал

„Теорија за кучешката година“ – нов роман на Милован Стефановски

„Теорија за кучешката година“ е нов, шести роман на Милован Стефановски, објавен од „Матица македонска“, во кој авторот се определува за исповедна наративна стратегија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close