БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Теохарис: Над шест милиони туристи досега ја посетија Грција

Задоволство од досегашната туристичка сезона во Грција изрази министерот за туризам Харис Теохарис, говорејќи за грчката телевизија „Мега“, истакнувајќи дека според неофицијалните податоци, досега, Грција ја посетиле над шест милиони туристи, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close