0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Теодосиќ МВП на Еврокупот за оваа недела

Кошаркарот на Виртус, Милош Теодосиќ е прогласен за најкорисен играч во Еврокупот за оваа седмица.

Болоња, 10 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Виртус, Милош Теодосиќ е прогласен за најкорисен играч во Еврокупот за оваа седмица.

На првиот натпревар од полуфиналната плејоф серија со УНИКС Казан одигран на 6 април, Теодосиќ заработи 34 поени за ефикасност, што беше најдобар резултат кај сите играчи од победничките екипи.

Србинот постигна 27 поени, шест скока и пет асистенции.

На вториот натпревар одигран вчера победи руската екипа, па финалистот ќе биде одлучен по мајсторката закажана за 14 април. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close