0_Спорт.ПорталФудбал

Тензиите во Милано се зголемуваат, итна средба меѓу Ибра и Газидис

Швеѓанецот јасно го покажа ова во соблекувалната на тимот и жестоко го нападна извршниот директор на Милан, Иван Газидис. Пред неколку дена агентот на напаѓачот Мино Рајола изјави дека Ибрахимовиќ бил среќен во клубот, но во последните часови сè се претворило гнев.

Милано, 10 март 2020 (МИА) – Тензиите во Милано продолжуваат да растат. Минатата недела клубот го ослободи Звонимир Бобан, кој работеше со Паоло Малдини на спортско-техничките прашања на „росонерите“. Од оваа одлука најмногу се налути Златан Ибрахимовиќ.

Швеѓанецот јасно го покажа ова во соблекувалната на тимот и жестоко го нападна извршниот директор на Милан, Иван Газидис. Пред неколку дена агентот на напаѓачот Мино Рајола изјави дека Ибрахимовиќ бил среќен во клубот, но во последните часови сè се претворило гнев.

Блиски роднини на „росонерите“ велат дека Швеѓанецот и Газидис имале разговори на висок глас, па дури и биле разменети навреди. Ова веднаш довело до реакција од раководството и свикало итен состанок за да присуствуваат и двајцата. Таа ќе се одржи во наредните денови.

Таг
Back to top button
Close
Close