0_Спорт.ПорталСпортТенис

Тениски Фјучерс во Трнава: Ѓорческа во полуфинале

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Трнава, Словачка, што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Трнава, 7 февруари 2020 (МИА) – Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Трнава, Словачка, што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Најдобрата македонска тенисерка во чеврт-финалето ја елиминира Романката Александра Каданту, 59-та на ВТА ранг листата, со 6:3, 6:2. Нејзина ривалка во мечот за финале ќе биде Русинката Влада Ковал. сѓд/фф/

Back to top button
Close
Close