0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Температури во портокалова фаза, да се почитуваат препораките за заштита на здравјето

Шесте региони – Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени од високи температури во портокалова фаза. Министерството за здравство соопшти дека состојбата на Топлотен бран важи на целата територија на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close