BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Televizioni grek dhe zyra e ministres së Arsimit në Athinë u sulmuan me ngjyrë dhe fletushka

Në shenjë mbështetjeje dhe solidariteti për terroristin e dënuar nga organizata “17 nëntori”, Dhimitris Kufodinas, i cili ka qenë në grevë urie për 47 ditë, persona të panjohur natën e kaluar e sulmuan televizionin grek “Action 24” me ngjyra dhe fletushka. Ndërsa shkruan edhe parulla përpara zyrës politike të ministres greke të Arsimit, Niki Kerameos. Të dy rastet e ndara u dënuan nga zëdhënësi i Qeverisë greke, njoftoi korrespondentja e MIA-së nga Athina.

Back to top button
Close
Close