ОпштествоПолитика

Телеграма со сочувство од спикерот Џафери за смртта на Енвер Малиќи

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати телеграма со сочувтсво по повод смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, деловен човек, почесен конзул на Мексико, хуманист.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close