Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Телефонски разговор Пашинјан-Гутереш: Турција има пристрасна позиција во акциите на Азербејџан

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, соопшти синоќа прес-службата на ерменската Влада.

Back to top button
Close
Close