ЕвропаЕвропа.Портал

Телефонски разговор Џонсон – Меркел

Британскиот премиер Борис Џонсон се согласи со германската канцеларка Ангела Меркел да работи со енергија и одлучност за постигнување договор за Брегзит, соопшти неговиот портпарол.

Back to top button
Close
Close