0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Телефонски разговор на Османи – Петжичек: Поддршката на Чешка за С Македонија е гласна и принципиелна

Следните чекори на европскиот пат на нашата земја, вклучувајќи го и усвојувањето на Преговарачката рамка и одржувањето на првата меѓувладина конференција со ЕУ, беа главните мина на денешниот телефонски разговор на министерот за надворешни работи Бујар Османи со неговиот чешки колега Томаш Петжичек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close