СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Телефонски разговор на Бајден со саудискиот крал ал Сауди

Во првиот разговор на претседателот на САД, Џо Бајден со саудискиот крал Салман бин Абдулазис ал Сауди била потврдена „американската посветеност да и помогне на Саудиска Арабија во одбрана на својата територија додека е соочена со напади од групи поврзани со Иран“

Back to top button
Close
Close