СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Телефонски разговор на Бајден и Суга за зајакнување на сојузот САД – Јапонија

Јапонскиот премиер Јошихиде Суга изјави дека во телефонски разговор со американскиот претседател Џо Бајден се согласиле дека билатералниот сојуз меѓу двете земји треба да биде засилен, во време кога Кина ја шири својата економска и воена моќ.

Back to top button
Close
Close