БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Телефонски разговор Мицотакис – Си

Билатералните односи, соработката, туризмот, инвестициите, но и меѓународните и регионалните прашања, биле темите за кои телефонски разговарале премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис и претседателот на Кина Си Џипинг, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close