БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Телефонски разговор Мицотакис – Павлопулос

За мерките што владата ги презема за заштита на границите, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска, телефонски, го известил претседателот на државата Прокопис Павлопулос, соопштија од кабинетот на Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Атина, 1 март 2020 (МИА) – За мерките што владата ги презема за заштита на границите, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска, телефонски, го известил претседателот на државата Прокопис Павлопулос, соопштија од кабинетот на Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Поради ситуацијата со бегалците и мигрантите, грчкиот премиер, како што претходно објави МИА, во 18 часот по локално време свика состанок на владиниот совет за национална безбедност, јави дописничката на МИА од Атина. ср/сд/

Back to top button
Close
Close