ЕвропаСвет.Слајдер

Телефонски разговор Меркел – Абас

Германската канцеларка Ангела Меркел и палестинскиот претседател Махмуд Абас во денешнито телефонски разговор изразија поддршка за напорите за прекин на огнот и за ставање крај на смртоносното насилство помеѓу Израел и вооружените палестински групи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close