Svet.SlajderБалкан

Телефонски разговор Ердоган – Столтенберг

Во соопштението од Директоратот за комуникации на турското Претседателство се наведува дека се разговарало за регионални прашања, меѓу кои се случувањата во Егејското Море, Источниот Медитеран, Либија и Авганистан, како и за кризата меѓу Русија и Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close