Svet.SlajderСветСвет.Портал

Телата на 20 мажи пронајдени во близина на напуштен рудник за злато во Јужна Африка

„Сомневањата се дека сите починати се нелегални рудари, попознати како „зама замас “, кои работеле во застарени окна во Оркни и Стилфонтеи“, се наведува во денешното соопштение на полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close