БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Текстилната индустрија со придобивки од укинатите царински давачки за увоз на репроматеријали

Вистинска помош и поддршка на текстилната индустрија и исправање на неправдата, вака текстилните компании ја оценуваат владината одлука со која од денеска се укинуваат царинските давачки за увоз на репроматеријали во текстилната индустрија. Со владината одлука, во ослободени царински давачки се 71 ставка од текстилната, кожарската, и од други дејности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close