СветСвет.Портал

Тексас: Времена забрана за исклучување на струјата на граѓаните

Поради зимската бура и екстремно ниските температури, властите во Тексас времено им забранија на компаниите за електродистрибуција да им доставуваат сметки за струја на граѓаните или да ги исклучуваат мрежите поради неплатени сметки, соопшти гувернерот на оваа американска сојузна држава Грег Ебот.

Back to top button
Close
Close