Svet.SlajderСветСвет.Портал

Технолошките гиганти му се придружија на Фејсбук против израелската хакерска компанија НСО

Технолошките гиганти „Мајкрософт“, „Алфабет“, „Циско“ и „Вмвер“ вчера се приклучија во правната битка на Фејсбук против хакерската компанија НСО, со поднесок до федералниот суд во кој предупредуваат дека израелската компанија користи моќни и опасни алатки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close