Svet.SlajderСветСвет.Портал

Техеран спречил диверзија врз зграда на Иранската организација за атомска енергија

„Нападот не предизвика жртви или материјална штета и не можеше да ја наруши иранската нуклеарна програма “, соопшти телевизијата, без да даде други детали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close