СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Тедрос задоволен од „историската одлука“ на САД за суспензија на патентите за вакцини против Ковид-19

Шефот на СЗО Тедрос Аданом Гебрејесус ја поздрави „историската одлука“ на САД да поддржат привремено укинување на патентите за вакцини против коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close