0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Тедрос: Во 2021 ќе има застои и нови предизвици

Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус предупреди дека во новата година ќе има застои и нови предизвици, и повика на засилени напори со цел да се откријат нови видови на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close