0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Тедрос: Солидарноста е клучна, никој не смее да биде заборавен

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Адана Гебрејесус, денеска повика на заедничка борба против коронавирусот, нагласувајќи дека само солидарноста и соработката можат да го победат Ковид-19 и дека никој не смее да биде заборавен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close