Kultura.SlajderКултура

Театарската претстава „Кожурец“ денеска и утре на репертоарот во МКЦ

Во Македонскиот културен центар денеска и утре, со почеток во 21 часот во салата 25 Мај ќе биде изведена новата театарска претстава „Кожурец“ во продукција на независното здружение АРТОПИЈА.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close