0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталОпштество

Теарце, Брвеница и Демир Капија со највисок степен на клиентелизам и популизам во 2020 година

Теарце, Демир Капија, Пехчево, Гевгелија, Брвеница, Зелениково, Арачиново, Чаир, Бутел и Долнени се општините со индиции за највисок степен на клиентелизам и популизам во 2019 година, додека во 2020-та тоа се Теарце, Брвеница и Демир Капија, но индиции за евентуален популизам постои и кај општините Неготино, Лозово, Струга, Студеничани, Сарај, Врапчиште и Ранковце.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close