EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Të punësuarit në kafenenë ku Navallni kishte pirë çaj nuk dinë asgjë për helmimin

- Në kafenenë e aeroportit ku opozitari rus Aleksej Navallni kishte pirë çaj para fluturimit, thonë se nuk dinë asgjë për helmimin.

Moskë, 20 gusht 2020 (MIA) – Në kafenenë e aeroportit ku opozitari rus Aleksej Navallni kishte pirë çaj para fluturimit, thonë se nuk dinë asgjë për helmimin.

Policia i ka hetuar të punësuarit në kafenenë dhe ata kishin thënë se nuk dinë asgjë për këtë, ndërsa disa prej tyre nuk dinin asgjë as për Navallnin.

TASS, duke iu referuar një burimi anonim, bëri të ditur se forcat ruse të sigurisë nuk e shqyrtojnë versionin se Navallni me qëllim është helmuar, edhe pse diagnoza preliminare pas hospitalizimit është se ai ishte helmuar me psihodisleptikë, si dhe se vetë kishte gëlltitur diçka. fc/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close