BotëBotë.Portal

Të paktën tre pjesëtarë të KB-së e kanë humbur jetën në një shpërthim në Mali

Të paktën tre pjesëtarë të forcave paqësore të Kombeve të Bashkuara në Mali janë vrarë, ndërsa katër janë lënduar seriozisht në një shpërthim të në mjeti të improvizuar eksploziv gjatë patrullës rutinë, publikoi mbrëmë KB

Dakar, 11 maj 2020 (MIA) – Të paktën tre pjesëtarë të forcave paqësore të Kombeve të Bashkuara në Mali janë vrarë, ndërsa katër janë lënduar seriozisht në një shpërthim të në mjeti të improvizuar eksploziv gjatë patrullës rutinë, publikoi mbrëmë KB.

“Do të bëjmë përpjekje të përbashkëta për t’i identifikuar dhe arrestuar përgjegjësit për këtë sulm terrorist, që të mund të përgjigjen për krimet e kryera”, thuhet në kumtesën e Mahmat Saleh Anadif shef i misionit të KB-së në Mali.

Sulmi ka ndodhur në pjesën veriore të Malit. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close