BotëBotë.Portal

Të paktën shtatë të vdekur dhe 85 të lënduar në shpërthimin në Afganistan

Të paktën shtatë persona e humbën jetën ndërsa 85 janë lënduar në një shpërthim të një kamioni bombë që sot në mëngjes ka ndodhur në afërsi të spitalit qeveritar në Zabul, Afganistanin jugperëndimor, kumtuan autoritetet lokale.

Back to top button
Close
Close