BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Të paktën 19 të vdekur dhe 770 të lënduar nga tërmeti në Turqi

Të paktën 19 persona e humbën jetën në tërmetin e djeshëm në Turqinë lindore. Këtë sot e kumtoi ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koxha.

Ankara, 25 janar 2020 (MIA) – Të paktën 19 persona e humbën jetën në tërmetin e djeshëm në Turqinë lindore. Këtë sot e kumtoi ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koxha.

Në tërmetin me intensitet prej 6,8 ballësh sipas Shkallës së Rihterit janë lënduar mbi 770 persona.

“I humbën 19 bashkëqytetarë. Janë lënduar 221 persona në Malatia dhe 551 në Elazig”, deklaroi Koxha për agjencinë Anadolia. shk/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close