BotëBotë.Portal

Të paktën 17 viktima nga rrëshqitja e tokës në Kolumbi

Të paktën 17 persona humbën jetën, ndërsa 13 janë zhdukur gjatë rrëshqitjes së tokës në Kolumbi, të shkaktuar nga reshje të shumta të shiut, njoftuan sot autoritetet. 

Bogotë, 22 prill 2019 (MIA) – Të paktën 17 persona humbën jetën, ndërsa 13 janë zhdukur gjatë rrëshqitjes së tokës në Kolumbi, të shkaktuar nga reshje të shumta të shiut, njoftuan sot autoritetet.

Rrëshqitja e tokës ka përfshirë disa shtëpi në pjesën jugperëndimore të vendit, rreth 630 kilometra nga Bogota.

Presidenti i Kolumbisë Ivan Duke e vizitoi  vendin e kësaj fatkeqësie dhe tha se është dërguar ndihmë për banorët e rrezikuar.

Ekipe të shpëtimit e vazhdojnë aksionin për kërkimin e  të zhdukurve.

Таг
Back to top button
Close
Close