EvropëEvropë.Portal

Të paktën 13 viktima nga stuhia Gloria në Spanjë

Rritet numri i viktimave në stuhinë Gloria që preku pjesën Mesdhetare të Francës, ndërsa autoritetet lokale informojnë se e kanë humbur jetën 13 perona, ndërsa katër konsiderohen të zhdukur

Madrid, 24 janar 2020 (MIA) – Rritet numri i viktimave në stuhinë Gloria që preku pjesën Mesdhetare të Francës, ndërsa autoritetet lokale informojnë se e kanë humbur jetën 13 perona, ndërsa katër konsiderohen të zhdukur.

Mediat spanjolle publikuan se katër persona kanë vdekur në Katalonjë, pesë në Valencia, dy në Andaluzi, nga një në rajonet e Kastijas dhe Asturijas.

Spanja lindore të dielën u godit nga stuhia me reshje të mëdha të shiut, borës dhe breshrit, si dhe me erëra deri në 100 kilometra në orë. ls/fab

Таг
Back to top button
Close
Close