BotëBotë.Portal

Të paktën 12 persona janë zhdukur në Ngushticën e Tajvanit pasi u përmbyt anija

Dy persona janë shpëtuar, derisa 12 persona konsiderohen të zhdukur pasi është përmbytur nga anije peshkimi që paraprakisht është përplasur me një anije tjetër në Ngushticën e Tajvanit. 

Pekin, 31 gusht 2020 (MIA) – Dy persona janë shpëtuar, derisa 12 persona konsiderohen të zhdukur pasi është përmbytur nga anije peshkimi që paraprakisht është përplasur me një anije tjetër në Ngushticën e Tajvanit.

Aksidenti ka ndodhur dje në ujërat në afërsi të ishullit Pingtan në provincën kineze Fuxhian të dielën, publikuan sot ekipet e shpëtimit në vendin e ngjarjes.

Në vijim janë operacionet për kërkim dhe shpëtim. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close