BotëBotë.Portal

Të mërkurën takim Netanjahu-Ganc për formim të Qeverisë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu i bëri thirrje rivalit të tij kryesor, liderit të lidhjes së partive të qendrës  kaltër-bardhë Beni Ganc dhe kërkoi takim për shkak të formimit të qeverisë eventuale të unitetit.

Back to top button
Close
Close