Европа

Тбилиси: Вооружен маж држи девет лица како заложници

Вооружен маж зеде девет лица како заложници во канцеларијата на компанијата за исплата на заем во Тбилиси, соопшти грузиската полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close