Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тбилиси: Демонстранти се обиделе да влезат во Парламентот

Демонстранти, испровоцирани од посетата на руски пратеници, синоќа се обидоа да упаднат во Парламентот на Грузија во Тбилиси, пробивајќи го полицискиот кордон и фрлајќи шишиња, на што полицијата одговори со употреба на солзавец.

Back to top button
Close
Close