Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Татковинска унија победи на парламетарните избори во Литванија

Главната литванска опозициска партија на десниот центар Татковинска унија соопшти дека победи на парламентарните избори и оти ќе формира влада со две помали либерални партии

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close