БалканДописници Свет

Таткото на напаѓачот во џамијата во Тирана: Син ми беше католик а го прими исламот, беше и во Македонија 

Нико Николи, таткото на напаѓачот во џамијата во Тирана, Рудолф Николи, изјавил дека се припадници на католичката вероисповет, но оти синот во плурализмот го примил исламот и се молел во џамии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close