0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Татко се обидел да обљуби ќерка

А.Ш. (20) од Скопје синоќа пријавил дека околу 10.00 часот врз неговата малолетна сестра бил извршен обид за обљуба од неговиот татко З.Р. (40), соопшти СВР.

Скопје, 11 февруари 2020 (МИА) – А.Ш. (20) од Скопје синоќа пријавил дека околу 10.00 часот врз неговата малолетна сестра бил извршен обид за обљуба од неговиот татко З.Р. (40), соопшти СВР.

З.П. наводно не ја признавал ќерката за свое дете.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. мч/дма/

Back to top button
Close
Close