0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Тасулас: Ратификациите на меѓународните договори со Северна Македонија не се итни  

Ратификациите на договорите со Северна Македонија не се итни, вели претседателот на грчкиот Парламент Константинос Тасулас, одговарајќи на соопштението од СИРИЗА, во кое од опозициската партија коментираат дека Владата на неодредено време ги одложува ратификациите, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close