0_Македонија.ПорталПолитички партии

Тасевска: За седум месеци отворени 11 објекти на градинки

За помалку од осум месеци, од септември 2020 година па до денеска, низ државата отворени се 11 градинки. Куманово, Гостивар, Ресен, Гевгелија, Сарај, Брвеница, Илинден, Боговиње, Лозово, Новаци и Босилово се општините кои во овој период добија нови градинки, а вкупниот капацитет на овие нови објекти е 670 деца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close