Дописници МКДОпштински вестиПолитички партии

Таравари очекува против кандидат да му биде Бејта

Повеќе од извесно е дека актуелниот Арбен Таравари и Невзат Бејта претходниот градоначалник ќе бидат главните конкуренти за раководната позиција во Гостивар. Во разговор за МИА, Таравари потврди дека ќе биде кандидат, но тоа треба да го потврдат раководствата на двете политички партии Алијанса за албанците и Алтернатива кои делуваат во коалиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close