Дописници МКДОпштински вести

Таравари: Карантинот за Гостивар не е решение заради штетите врз локалната економија

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари има дилема околу воведувањето на карантин во општината. Според него, тоа би имало тешки последици врз локалната економија, но, како лекар, смета дека воведувањето ваква рестриктивна мерка е неопходно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close