БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тарандилис: Идеално ќе биде сертификатот за вакцинација да се спроведе во рамките на Европската унија

Ќе разгледаме и други можности за спроведување на сертификатот за вакцинација за да го заштитиме туристичкиот сектор во Грција, рече портпаролот на грчката Влада Христос Тарандилис одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина, во однос на тоа дали Владата има цел да разговара и со земјите од регионот што не се во ЕУ за олеснување на патувањата во Грција преку сертификатот за вакцинација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close