СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Танкер со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка, може да предизвика еколошка катастрофа

Танкер полн со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка и се стравува дека несреќата може да се претвори во еколошка катастрофа, пренесува Би-Би-Си.

Back to top button
Close
Close