КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Танц фест 2021“ од 1 до 7 јуни под мотото „Украдени движења“

Под мотото „Украдени движења“, од 1 до 7 јуни 2021 ќе се одржува 17-тиот фестивал за современ танц „Танц фест Скопје 2021“ на повеќе сцени во Скопје, а една од претставите и во Домот на културата во Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close