0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Танасоски за МИА: Царинската управа во континуитет прави чекори за забрзување на протокот на стоки и патници, повеќе од половина од возилата завршуваат работа за час

Царинската управа од почетокот на кризата предизвикана од пандемијата интензивно соработува со сите економски оператори со цел навремено доставување информации поврзани со увозот и извозот на стоки и нивно прекугранично движење. Воспоставените механизми за олеснување на трговијата кои произлегоа во време на корона-кризата и кои се спроведуваат и почитуваат со цел да се олесни процесот при транспортот. Направивме исклучителни напори за одржување на економската активност, а со цел границите во регионот да останат отворени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close