Свет

Талибанците тврдат дека имаат контрола врз 90 отсто од границите на Авганистан

Талибанците соопштија дека контролираат 90 проценти од границите на Авганистан, и тоа со Таџикистан, Узбекистан, Туркменистан и Иран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close